Aranżacja wnętrza łazienki nie jest taka prosta jak wielu osobom mogłoby się to wydawać. Trzeba pomyśleć nie tylko o rozstawieniu mebli i rodzaju okrycia ściennego, ale również, a może i przede wszystkim, o wyposażeniu łazienkowym. Trudno sobie wyobrazić łazienkę bez toalety, lustra, czy też umywalki. Jeśli chodzi o to ostatnie, dobrym rozwiązaniem wydaje się być umywalka łazienkowa wpuszczana w blat. Jakie są zalety jej montażu? Czy wiążą się z nim również wady? Odpowiedź można znaleźć poniżej.

Co przemawia za zakupem umywalki łazienkowej wpuszczanej w blat?

Ukrycie większości umywalki w blacie lub szafce wiąże się z wieloma zaletami. Umywalka wpuszczana zajmuje znacznie mniej miejsca, dzięki czemu nawet w małej łazience znajdzie się przestrzeń aranżacyjna na wszystkie meble i inne elementy wyposażenia. Ponadto rur odpływowych i syfonu schowanego pod blatem nie trzeba tak często czyścić, a części te nie zaburzają estetyki reszty pomieszczenia. Ponadto umywalka zrównana z powierzchnią blatu nie tylko dobrze wygląda, ale również jest bardzo wygodne. W końcu podczas porannej lub wieczornej pielęgnacji ma się wszystkie kosmetyki i akcesoria na wyciągnięcie ręki.

Wpuszczana umywalka łazienkowa – wady rozwiązania

Należy podkreślić, że poza zaletami montaż umywalki wpuszczanej ze sklepu online Łazienka Rea wiąże się również z kilkoma wadami. Przede wszystkim konieczne jest znalezienie dobrej szafki z blatem, która nie tylko będzie pasowała do umywalki, ale również dobrze się wkomponuje w resztę aranżacji łazienki. Jest to szczególnie problematyczne gdy kilka lub kilkanaście lat po montażu zajdzie konieczność wymiany szafki, a najczęściej w takim przypadku kupuje się mebel na wymiar. Ponadto w takiej szafce zawsze jest dużo mniej miejsca, co dla niektórych jest powodem zakupu i montażu kolejnego organizera w łazience.