Czerwone sukienki cały czas są modne i przyciągają uwagę. Dodają kobietom pewności siebie i z pewnością podkreślają ich charakter. To kolor dla odważnych kobiet, które twardo stąpają po ziemi. Jakie makijaż do takiej kreacji wybrać? Na jakie rozwiązania postawić?

Makijaż francuski do czerwonej sukienki

Wbrew pozorom dobranie makijażu do czerwonej sukienki nie jest łatwym zadaniem. Każda kobieta jest inna i każda ma inna urodę. Jeśli wybieramy się na wesele w czerwonej sukience, dobrym rozwiązaniem jest francuski make-up. Odznacza się mocno zaakcentowanymi ustami, świetlistą cerą, delikatnymi cieniami na powiekach i tuszem na rzęsach. Okazuje się, że takie rozwiązanie pasuje do każdych oczu i odznacza się subtelną elegancją. Jak wykonać makijaż tego typu? Na początku warto zamaskować cienie pod oczami za pomocą korektora. Na powieki nałóżmy kolor nude, a w kąciku oka zróbmy blendowanie brązowym cieniem. Na końcu warto sięgnąć po eyeliner i wytuszować rzęsy. Oczywiście nie należy zapominać o matowej szmince w czerwonym kolorze. Przyda nam się też rozświetlacz i puder. 

Makijaż smokey-eye

Bardzo ciekawą propozycją do czerwonej sukienki jest makijaż smokey-eye. Kocie oko z przydymionym efektem to idealna opcja dla pewnych siebie kobiet. To dosyć trudny makijaż, podczas którego należy skupić się na tym, jak pomalować powiekę. Początkowo nakładamy bazę, a następnie brązowy cień o chłodnym odcieniu (w mocnych kolorach). Następny krok to zaznaczenie dolnej powieki  i roztarcie granic cieniowania pędzlem. Make-up wymaga zastosowania najciemniejszego cienia z palety, jakim zaakcentujemy zewnętrzny kącik oka. Nieoceniony będzie też żelowy eyeliner, jaki pozwoli zrobić linię na górnej powiece i linii wodnej. Do rzęs można z powodzeniem dokleić kępki i je wytuszować. Na końcu pozostają nam brwi, konturowanie twarzy i lekka szminka na ustach.

Makijaż do czerwonej sukienki (www.zankyou.pl/p/jaki-makijaz-do-czerwonej-sukienki-na-wesele) ma za zadanie dopełniać całość i stanowi wisienkę na torcie. Z pewnością na uwagę zasługuje make-up francuski i smokey-eye.