Z okazji zawierania ślubu zapraszamy rodzinę bliższą i dalszą, znajomych i przyjaciół, po to by wszyscy razem z nami uczcili ten wyjątkowy dzień. Aby całemu wydarzeniu nadać godną oprawę warto urządzić eleganckie przyjęcie weselne.

Gdzie zorganizować przyjęcie weselne?

W zależności od planowanej liczby gości przyjęcie weselne możemy zorganizować w sali bankietowej albo w restauracji. W ciepłych miesiącach roku młodzi coraz częściej decydują się także na śluby plenerowe, gdzie przyjęcie odbywa się pod namiotami. Gdy szukamy miejsca na wesele powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację, wygląd sali i otoczenia oraz maksymalną liczbę gości, jaką w danym miejscu można pomieścić. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto odwiedzić kilka lokali oraz sprawdzić jakimi cieszą się one opiniami. O tym, czy goście są zadowoleni z przyjęcia decyduje zwykle menu weselnemuzyka, wystrój i dostępne atrakcje na weselu.

Jak wybrać idealne menu weselne?

W eleganckich salach weselnych do wyboru mamy bardzo rozbudowane menu weselneKażdy zamawiający może liczyć na wyszukane, ciekawe i pięknie podane dania. Dobierając poszczególne pozycje menu warto starać się zapewnić dużą różnorodność, tak aby wszyscy goście, bez względu na gusta i zwyczaje mogli znaleźć coś dla siebie. Rozpiętość weselnego menu będzie zależała między innymi od długości trwania imprezy. Przy skromnych ślubach, gdy organizuje się jedynie uroczysty obiad, podaje się zwykle dwukrotnie dania gorące. Z kolei na tradycyjnym weselu całonocnym dania gorące będą podawane, zależnie od ustaleń, 4 albo 5 razy. Wybierając menu warto chociaż w części oprzeć się na radach managera sali bankietowej, który będzie w stanie podpowiedzieć najbardziej popularne pozycje. Przy okazji wesela warto postawić na takie atrakcje kulinarne jak: wiejski stół, owoce morza czy bar ze słodyczami dla dzieci. Wiele sal weselnych ma w ofercie także niesamowite,  fantazyjne i piętrowe torty ślubne, warto więc wybrać taki tort, który zachwyci gości.