Zdaje się, że mężczyźni nie przykładają tak wielkiej uwagi do wyboru obuwia, co kobiety. Wiąże się to zapewne z mniejszą ofertą skierowaną do panów. Jedno się jednak nie zmienia. Zarówno buty męskie, jak i damskie można podzielić na te wkładane na co dzień oraz na te wybierane na specjalne okazje.

Praktycznie, czyli buty do pracy

Bez względu na to, czy miejsce w pracy jest w biurze, sklepie czy innym miejscu, warto zadbać o wygodne buty. Pozwala to skupić się na wykonywanych zadaniach, daje komfort i zwyczajnie nie przeszkadza. Poza tym, należy wziąć pod uwagę to, że zazwyczaj droga do pracy przebiega w pośpiechu, a nie każde buty umożliwiają szybkie poruszanie się. Dobrym wyborem dla panów są zatem buty sportowe, sztyblety lub mokasyny. Oczywiście, jeśli wykonywany zawód tego wymaga, warto zaopatrzyć się w obuwie garniturowe.

Uroczystości pod kontrolą

Wszelkie uroczystości, zwłaszcza te oficjalne, wymagają odpowiedniego dress code’u. Kobieca garderoba ma na takie sytuacje wiele opcji. Mężczyźni najczęściej są skazani na klasyczny garnitur oraz skórzane półbuty. W takim przypadku warto przełamać nudę stylistyczną, wybierając buty męskie w kolorze innym niż czarny lub z nietypowymi dodatkami. Bordowe, brązowe lub ze zdobieniami – wybór jest spory. Specjalne okazje to również dobry moment, by wybrać połyskujący materiał, który niekoniecznie sprawdza się na co dzień.

Fasony, kolory, materiały oraz zdobienia butów pozwalają panom tworzyć stylizacje, w których czują się najlepiej.