Modelowanie włosów to popularny sposób na stworzenie ładnej i eleganckiej fryzury. Fryzjerzy często modelują włosy, zamiast ich prostować czy kręcić. Oczywiście, jesteśmy też w stanie wymodelować swoje włosy w zaciszu domowym. Jak to zrobić? Po pierwsze – zadbać o kondycje włosów – regularnie używać odżywek, masek, a także serum na końcówki. Po drugie – wybrać odpowiednie narzędzia do modelowania włosów. W poniższym artykule przedstawimy 3 topowe i popularne produkty, które ułatwią modelowanie włosów.

Ranking szczotek do modelowania włosów

BaByliss PRO Brush Collection Ceramic Pulse 52 mm

Ta szczotka dostępna jest w 4 rozmiarach, więc bez problemu dobierzemy odpowiednią wielkość do rodzaju naszych włosów. Jest to szczotka okrągła, która podczas podgrzewania wytwarza ujemne jony. Domykają one łuski włosów, przez co nie występuje puszenie.

Olivia Garden Finger Brush Ionic Bristles Small

To szczotka, która jest uwielbiana przez kręconowłose panie. Idealnie sprawdza się do stylizacji loków, przez swoje szeroko rozstawione ząbki. Najczęściej używana jest na mokrych włosach, aby wywinąć kręcone pasma w odpowiednią stronę.

Braun Satin Hair 7 Iontec BR750

To elektryczna szczotka z naturalnym włosiem, która wygładzi nasze włosy na cały dzień. Świetnie nada się do prostowania i wywijania włosów. Posiada regulację temperatury i funkcję jonizacji.

Gdzie kupić takie szczotki?

Większość szczotek do modelowania włosów znajdziemy w tradycyjnych drogeriach, warto jednak odwiedzić też Trena.pl – sklep z kosmetykami fryzjerskimi. Często dużo bardziej opłaca się tam wykonywać zakupy, ze względu na niższe ceny i bardzo szeroki asortyment produktów. Dodatkowo, możemy przeczytać opisy szczotek i wybrać taką, która najbardziej będzie pasowała naszemu typowi włosów.