Kobiety coraz już rzadziej wybierają zwykłe lakiery do paznokci, po co bowiem mają co kilka dni zmywać lakier i nakładać go od nowa skoro mogą zafundować sobie stylizację dającą efekt na kilka tygodni? W dodatku w tym celu wcale nie muszą udawać się do kosmetyczki, gdyż na przykład modny manicure hybrydowy można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu. Nie jest to zaś jedyna możliwość zapewnienia sobie pięknych paznokci na długo.

Naturalność i trwałość

Nowoczesne metody stylizacji paznokci doskonale łączą w sobie naturalność z trwałym efektem, gdyż manicure hybrydowy, tytanowy czy winylowy zwykle nie zakładają przedłużania paznokci, a jedynie ich malowanie lakierami pozwalającymi na cieszenie się trwałym rezultatem. Co prawda w przypadku hybryd można przedłużyć płytki, ale rozwiązanie to jest wybierane dość rzadko – znacznie częściej kobiety decydują się na paznokcie hybrydowe także po to, by móc wreszcie zapuścić naturalne płytki do pożądanej długości. Supertrwała powłoka tworzona przez lakier hybrydowy pozwala im to osiągnąć, gdyż skutecznie chroni kruche paznokcie przed złamaniami.
Takie rodzaje manicure są więc świetną, naturalną alternatywą dla tipsów, które prawie zupełnie wyparły, zwłaszcza że obecnie w modzie jest naturalność (a także raczej umiarkowana długość paznokci).

Hybrydy i co jeszcze?

Paznokcie hybrydowe nie są jedynym rozwiązaniem, choć zdecydowanie są obecnie najczęściej wybieraną metodą stylizacji. Wynika to nie tylko z tego, że rzeczywiście mają wiele zalet, ale też z faktu, że taką stylizację łatwo można wykonać we własnym zakresie. Łatwo jest wykonać manicure hybrydowy krok po kroku, jedyne, co trzeba zrobić, to zaopatrzyć się w potrzebne produkty. Niepotrzebne są przy tym wielkie umiejętności, gdyż, dzięki lakierom samopoziomującym, jest to nawet łatwiejsze niż malowanie płytek zwykłym lakierem.

Inne opcje, jakie wchodzą w grę, to manicure tytanowy, wykonywany głównie u kosmetyczki, a także winylowy, który ma tę ciekawą cechę, że utwardza się pod wpływem promieni słonecznych, a nie lampy UV czy LED.