Męski i damski szlafrok z pozoru niewiele się od siebie różnią. Gdy jednak panowie założą na siebie model damski, od razu czują pewien dyskomfort związany z nieodpowiednim dopasowaniem ich cech do swoich potrzeb. O jakich konkretnie cechach mowa? Czym się powinny charakteryzować męskie szlafroki?

Komfort i wygoda

Nie da się ukryć, że każdy lubi mieć na sobie komfortową odzież. Podobnie jak panie, panowie również lubują się w takich ubraniach. Odnosi się to również i do szlafroków. A co wpływa lepiej na komfort niż materiał, z którego dane ubranie jest wykonane?
W przypadku szlafroków przede wszystkim odradza się wybieranie modeli ze sztucznych materiałów. Nie przepuszczają one powietrza, zapacają skore, a także są po prostu nieprzyjemne w dotyku. To, co można polecić, to szlafrok męski bawełniany, ponieważ jest wygodny, zdrowy, a przede wszystkim bardzo miły w dotyku.

Funkcjonalność szlafroka

To, co jednak tak naprawdę odróżnia męski szlafrok od damskiego, to jego funkcjonalność. Panowie szukają praktycznych rozwiązań dosłownie wszędzie, dlatego też również i męski szlafrok musi je posiadać. O czym konkretnie mowa? Dobry męski szlafrok powinien być wyposażony przede wszystkim w kieszenie. Dodatkowo powinien mieć także kaptur, aby lepiej zachowywać w nim ciepło. Całkiem dobrym rozwiązaniem jest także pasek, który umożliwia zawiązanie szlafroka i używanie go jako zwykłej codziennej, domowej odzieży. Ewentualnie warto rozważyć model z małym suwakiem.