Masz matowe i puszące się włosy? Chcesz, aby stały się gładkie, miękkie i błyszczące? Zastosuj płynny jedwab! Ten kosmetyk do włosów ma naprawdę wszechstronne działanie. Wystarczy tylko kropelka, aby nadać fryzurze olśniewający wygląd.

Czym jest jedwab do włosów?

Jedwab jako kosmetyk do włosów jest bardzo popularny i chętnie wybierany przez właścicielki suchych, osłabionych i zniszczonych kosmyków. Doskonale nadaje się do pielęgnacji i stylizacji włosów po farbowaniu, prostowaniu, które wymagają dogłębnej regeneracji.

Składnik aktywny tego kosmetyku to proteiny jedwabiu, które zawierają fibroinę, serycynę, glicynę, alaninę oraz lizynę. Wykazują właściwości budulcowe, a także ochronne. Zatrzymują wilgoć wewnątrz włosów, zamykają ich łuski, a także pokrywają ochronnym filmem.

Największą ilość jedwabiu zawierają skoncentrowane serum, czyli płynny jedwab do włosów oferowany w małych buteleczkach. Kosmetyki te mogą zawierać także inne dobroczynne składniki, na przykład aloes, oleje roślinne, pantenol, witaminy, filtry UV.

Jak stosować serum z jedwabiem do włosów?

Serum z jedwabiem do włosów to kosmetyk wymagający właściwego zastosowania, aby uzyskać pożądany efekt. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby nie używać go w zbyt dużej ilości, ponieważ może spowodować przetłuszczenie, obciążenie włosów.

Sposób użycia:

  1. Nanieś na dłonie 1 kropelkę serum lub 2-3 kropelki przy długich, gęstych włosach.
  2. Rozetrzyj serum na dłoniach.
  3. Nanieś serum równomiernie na całą długość włosów – można stosować je na pasma mokre albo suche.
  4. Przeczesz włosy grzebieniem albo palcami, by dokładniej rozprowadzić kosmetyk.
  5. Ułóż włosy tak, jak lubisz.

W sprzedaży można znaleźć także inne kosmetyki zawierające proteiny jedwabiu – szampony, odżywki, maseczki, mgiełki. Są lżejsze niż płynny jedwab do włosów, ale również skutecznie dba o atrakcyjny wygląd fryzury.