Jeśli chcemy wykorzystać w aranżowanym wnętrzu plakaty ścienne, wówczas trzeba brać pod uwagę nie tylko ich estetykę. Ważna jest również funkcjonalność pomieszczenia. Jednak dobrze dopasowane grafiki na ścianę są w stanie poprawić sposób prezentowania się wnętrza.

Odpowiednio dobrany kolor


Przy wybieraniu plakatów ściennych ważne jest branie pod uwagę tego, jaki efekt zamierza się uzyskać. Gdy chce się ożywić wnętrze wówczas warto decydować się na kontrastowe kolory. Nowoczesne grafiki na ścianę w mocnych barwach będą doskonałym rozwiązaniem. Natomiast do subtelnego pokoju warto wybierać plakaty w kolorystyce podobnej do koloru ścian. Dodatkowo plakaty ścienne nie powinny być oparte na więcej niż czterech, różnych kolorach.

Plakaty na ścianę do mieszkania


Bardzo często mieszkania w blokach mają ograniczony metraż. Wówczas korzystając z plakatów ściennych można wizualnie powiększyć pokój. W takim przypadku można postawić na grafikę na ścianę obrazującą otwarte przestrzenie, jak:
– plaże
– morza
– jeziora
– łąki.
Warto również kierować się zasadą, gdzie motywy grafik na ścianę dopasowuje się do typu pokoju. Do łazienki warto wybierać takie motywy, które powiązane są z wodą. Dotyczy to obrazów wodospadów, jezior czy fontann. W kuchni można umieścić plakaty, które związane są z jedzeniem. W klasycznych wnętrzach szczególnie sprawdza się motywy martwej natury. Do nowoczesnych wnętrza można wybierać grafiki owoców czy warzyw. Oczywiście znacznie większą swobodę mamy przy wybieraniu plakatów do przedpokojów czy salonów. Bogaty wybór plakatów znajdziesz tutaj.