Maska do włosów to kosmetyk, który ma za zadanie silnie zregenerować kosmyki i przywrócić im odpowiedni blask. Włosy nadmiernie zniszczone zabiegami farbowania i stylizacji potrzebują dogłębnej odbudowy nie tylko na powierzchni, ale również wewnątrz struktury. Takie działanie zapewni właśnie odpowiednio dobrana maska.

Która maska do włosów najlepsza?

Nie istnieje idealny kosmetyk do każdych włosów. Tak naprawdę każdy włos jest inny i wymaga innej pielęgnacji. Ponadto należy wziąć również pod uwagę ewentualne problemy powstające na skórze głowy, stad istotne jest dopasowanie kosmetyku do stanu i kondycji skóry oraz włosów.

Trzy podstawowe rodzaje masek

Maski oczywiście przeznaczone są do najróżniejszych włosów i każda z nich cechuje się innym działaniem. Zasadniczo jednak preparaty dzieli się na proteinowe, humektantowe i emolientowe. Każda z nich to inny skład i inne działanie.

  1. Proteiny – to białka jak keratyna, kolagen, proteiny pszenicy, mleka. Taka maska powinna być stosowana do włosów zniszczonych i wymagających wygładzenia. Doskonale odżywia, odbudowuje i wzmacnia włosy.
  2. Humektanty – gliceryna, pantenol, mocznik. To typowe maski nawilżające. Dzięki nim włosy odzyskują blask. Polecana jest do włosów przesuszonych i łamliwych. Po zastosowaniu tego typu maski warto uzupełnić proteiny.
  3. Emolienty – masło jojoba, shea, oleje roślinne. Dzięki takim maskom woda zatrzymuje się we włosach i nie odparowuje. Polecane są do włosów puszących się i problematycznych w stylizacji.

Maska do włosów to kosmetyk zbawienny dla kosmyków. Zapewnia kompleksową regenerację i pozwala uporać się z wieloma problemami na głowie.