Wystarczy wejść do sklepu z bielizną, aby zobaczyć, jak wiele fasonów majtek mamy do wyboru. Kobiety mogą przebierać w stringach, figach, bokserkach, majtkach modelujących czy wyszczuplających. Mogą być one krótkie, z wycięciem, zabudowane czy z wysokim stanem. Walory estetyczne z całą pewnością są ważne, ale to nie wygląd majtek powinien przesądzać o ich wyborze. Dużo istotniejsze jest to, aby były one dobrze dopasowane do sylwetki, wygodne i wykonane z odpowiednich materiałów.

Idealne majtki damskie, czyli jakie?

Fasonów jest bardzo wiele, ale za klasyczny uznaje się figi. W ich przypadku nie można mówić o zabudowaniu, ale jednocześnie nie są też zbyt wycięte. Majtki damskie figi mają trochę wykrojony dół i lekko podwyższoną górę. Takie rozwiązanie sprawia, że są uniwersalne i pasują do niemalże każdej sylwetki. Ich zaletą jest to, że optycznie wydłużają nogi, ale tylko w niewielkim stopniu. Na ich korzyść przemawia to, że są wygodne, nie przesuwają się pod ubraniami i śmiało można je założyć pod każdy luźny strój. Kolejną opcją są tanga, które są odmianą fig. Charakteryzują się węższymi bokami. Dostępne są nawet modele, które zamiast materiału po bokach mają tylko cienkie paski. Takie majtki jeszcze lepiej wydłużają nogi – obsessive.com/pln_pl/majteczki. Idealnie sprawdzają się przy szczupłych biodrach. Są tak samo wygodne i uniwersalne jak klasyczne figi.

Kolejne propozycje majtek

Jeśli nie przypasowały nam figi ani majtki tanga, możemy postawić na szorty. Z wyglądu przypominają krótkie spodnie. Mają one szerokie boki i bardzo krótkie nogawki. Jeśli chcemy zakryć w pełni pośladki, to te majtki będą strzałem w dziesiątkę. Jest to świetna opcja dla kobiet z szerokimi biodrami. Jeśli naszym problemem są obwisłe pośladki, to szorty będą doskonałym wyborem. Zaletą szortów jest to, że nie odznaczają się pod ubraniami, gdyż nie ma żadnej linii przecinającej z tyłu pośladki. Sporą popularnością cieszą się też majtki z wysokim stanem. Ich dół jest taki jak w przypadku fig, a z kolei górna część tych majtek sięga do linii pępka. Mamy do wyboru jeszce stringi, w tym odmianę brazylijską.