W ostatnim czasie bardzo popularne są produkty ręcznie robione, które nie tylko mogą stanowić dodatkowe źródło dochodu, ale przede wszystkim mogą być ozdobą w domu, którą każdy z pewnością będzie podziwiać. Wiele osób zajmuje się produkcją domowych świec, a w Internecie jest wiele przepisów, z których można skorzystać. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jak ozdobić takie świece?

Ręcznie robione świeczki – dlaczego warto podjąć się takiego zadania?

Samodzielne przygotowanie świec nie jest trudnym i wymagającym zadaniem, a na pewno sprawia wiele radości i przynosi satysfakcję. Dodatkowo można w ciągu paru chwil przygotować ekologiczny produkt przyjazny środowisku, który będzie stanowić znakomity dodatek w mieszkaniu, ale też i można go podarować bliskiej osobie w prezencie. Bez problemu można kupić wszystkie składniki, a wykonanie to już kwestia wyobraźni, którą warto uwolnić podczas robienia świec. Taka świeca jest jedyna w swoim rodzaju i to stanowi o jej wyjątkowości.

susz dekoracyjny do ozdabiania świec

Pomysły na ozdabianie świec – proste i tanie

Zdobienie świec może być bardzo interesujące i wciągające (zobacz). Wystarczy mieć kilka rzeczy, dzięki którym zwykła świeczka stanie się wyjątkową dekoracją. Oto pomysły na ozdabianie świec i produkty, które warto mieć pod ręką:

  • kwiaty
  • kawa
  • kamyczki, muszelki
  • farby

Piękne dekoracje można stworzyć przy użyciu kwiatów zarówno świeżych, jak i suszonych. Dodatkowo można użyć gałązek, listków i wszystkiego, co można znaleźć w ogrodzie czy na łące. Jeśli ktoś doda ziaren kawy do świecy, to dodatkowo będzie ona podczas palenia wydzielać piękny aromat. Do ozdabiania można użyć również kamyków czy muszelek, ale też i specjalnych farb, którymi można namalować wspaniałe wzory. Samodzielnie przygotowanie świecy w domu to wspaniała okazja, by uwolnić swoją kreatywność, ale też i zrobić coś ręcznie, coś wyjątkowego i nietuzinkowego.