Batony proteinowe dla wielu są zbawienne podczas diet oraz treningów. To świetny zamiennik słodyczy, ponieważ choć mają niewielką zawartość cukru, są smaczne, zawierają dużo białka i błonnika. Skąd jednak mieć pewność, że baton proteinowy spełnia swoje zdanie? Czy wszystkie batony proteinowe są dobre? Oto odpowiedź.

Skąd wiedzieć, że fit baton jest dobry?

Batony proteinowe to szybka, smaczna i zdrowa przekąska o wysokiej wartości energetycznej. Stosują je zarówno sportowcy, jak i osoby na deficycie kalorycznym. Jeśli chce się zjeść szybko i dostarczyć sobie sporą porcję białka, jest to jedna z najlepszych możliwych propozycji. To bardzo ważne, by zwracać uwagę na jego zawartość – im więcej białka, tym lepiej. Zazwyczaj występuje ono w postaci białek serwantkowych, izolatów białek serwantkowych, kazeiny, białka sojowego lub pochodzącego z jaj. Oprócz tego fit batony mają w składzie cukry proste i substancje słodzące.

Osoby spożywające batony proteinowe powinny zwracać uwagę na to, czy w składzie znajduje się dokładnie białko serwantkowe. Jest pełnowartościowe i zawiera komplet aminokwasów egzogennych. Alternatywą dla wegan i wegetarian są batony z białkiem sojowym.

Dla kogo fit baton? Te osoby powinny wziąć je pod uwagę

Fit batony (https://a-manada.pl/batony-proteinowe) może spożywać każdy, kto nie jest uczulony na żaden ze składników w składzie produktu. Szczególnie produktami z tej kategorii powinni zainteresować się Ci, którzy:

  • przestrzegają jadłospisu i nie chcą urozmaicać jadłospisu o niezdrowe przekąski;
  • są aktywni i chcą spożywać jeszcze więcej protein;
  • ograniczają cukier rafinowany i sztuczne substancje;
  • mają insulinoodporność lub cukrzycę;
  • potrzebują szybkiej przekąski do spożycia w drodze.
baton proteinowy

Czy batony proteinowe mogą być jedzone codziennie?

Batony proteinowe z dobrym składem mogą stać się dobrym dodatkiem do codziennej diety i szybką przekąską do spożycia w podróży czy w pracy. Należy pamiętać, że nie jest to alternatywa dla pełnowartościowego posiłku. Fit batony są świetne jedynie jako dodatek, np. jeśli potrzebne jest spożycie danej liczby kalorii w danym dniu lub w przeliczeniu przyjęło się za mało białka. Dodatkowo jeśli pojawi się potrzeba słodkiego, baton proteinowy jest lepszą alternatywą dla klasycznego batona, czekolady czy innej szybkiej przekąski, np. chipsów.

Baton proteinowy: podsumowanie

Batony proteinowe o wartościowym składzie to świetny dodatek do codziennej diety – niezależnie od tego, czy jest się osobą aktywną fizycznie. Warto zwracać szczególną uwagę na ofertę sklepów ze zdrową żywnością, w tym apteki internetowe, które coraz częściej sprzedają nie tylko leki, ale również kosmetyki i zdrowe produkty spożywcze.