Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach stan wzmożonego napięcia nerwowego towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Zmagamy się nieustannie z narastającym stresem oraz problemami dnia codziennego, które z pewnością nie mają na nas najkorzystniejszego wpływu. Właśnie dlatego, coraz więcej osób decyduje się na szukanie pomocy w kroplach na uspokojenie bez recepty. Jednocześnie pojawia się również wiele wątpliwości odnośnie ich stosowania. Wobec tego czy takie krople uspokajające są bezpieczne i jak najlepiej je stosować?

Krople uspokajające bez recepty – czy ich stosowanie jest bezpieczne?

Krople na uspokojenie bez recepty są coraz popularniejszym produktem w wielu aptekach i sklepach zielarskich. Głównie wynika to z faktu, że zdecydowana większość użytkowników docenia sobie możliwość skorzystania z takiego udogodnienia. Najczęściej stosowane są krople walerianowe, które znane są nam świetnie od pokoleń (https://a-manada.pl/krople-uspokajajace). W składzie kropli uspokajających bez recepty znajdziemy między innymi:

  • walerianę – jeden z najpopularniejszych wyciągów roślinnych, który pozwoli nam szybko ukoić skołatane nerwy;
  • melisę – ona również jest substancją pochodzenia roślinnego i szybko doprowadzi do zredukowania napięcia nerwowego;
  • szałwię – wyciąg z tego ziela również cechuje się działaniem uspokajająco-kojącym.

Jak więc widać, krople uspokajające nawet w momencie kiedy możemy je dostać bez recepty, w dalszym ciągu będą cechowały się one bezpiecznym działaniem. Poniekąd wynika to z naturalnego i roślinnego składu takich kropel. Nie są one bowiem rozpatrywane w kategorii leków, a jedyne traktowane są jako łagodne środku uspokajające. Dzięki temu nie musimy obawiać się o to, że krople walerianowe czy inne doprowadzą do pojawienia się efektów ubocznych.

krople walerianaowe 35g

Jak stosować krople uspokajające?

Krople uspokajające faktycznie są całkowicie bezpieczne w stosowaniu, co jest uwarunkowane między innymi ich naturalnym składem. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jednoczesnym przyzwoleniem na to, by krople na uspokojenie bez recepty przyjmować w całkowicie dowolny sposób. Musimy mieć bowiem na uwadze to, że nadmiar tego typu preparatów może doprowadzić do pojawienia się łagodnych skutków ubocznych jak np. uczucie wzmożonej senności czy też problemy ze skupieniem uwagi oraz koncentracją. Kupując więc krople uspokajające – jeszcze przed rozpoczęciem kuracji – warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Pozwoli to uniknąć ewentualnych skutków ubocznych.