Każda kobieta wie, że pielęgnacja ciała jest sposobem na powstrzymanie upływającego czasu, a także na chwilę relaksu. Skóra jest największym organem, który jednocześnie wystawiony jest na największą próbę. Skrajne temperatury, bakterie i zanieczyszczenia doprowadzają do utraty jędrności i wilgotności, przez co skóra na ciele przestaje się atrakcyjnie prezentować. Wobec tego jak odpowiednio i efektywnie można ją pielęgnować?

Regularne złuszczanie naskórka to podstawa!

Pielęgnacja ciała to nic innego jak szereg zabiegów – z wykorzystaniem dedykowanych kosmetyków – które pozwolą nam zachować optymalną kondycję skóry. Jednocześnie niektóre z pań pod pojęciem „pielęgnacja ciała” rozumieją tylko i wyłącznie stosowanie balsamów i kremów. Oczywiście, są one niezbędne, jednak nie będą one działać efektywnie w momencie, kiedy nasza skóra nie będą odpowiednio przygotowana na ich absorbcję. Właśnie dlatego pielęgnacja ciała powinna być rozpoczęta od złuszczenia martwego naskórka i usunięcia wszelakich zanieczyszczeń. W tym celu, warto wyposażyć się w:

  • peeling do ciała – najlepiej sprawdzi się peeling gruboziarnisty z kwasami owocowymi;
  • rękawica do masażu/peelingu- są to szorstkie rękawice, za pomocą których można jeszcze skuteczniej wykonywać peeling całego ciała.

Peelingi pomogą nam nie tylko usunąć martwy naskórek, ale także pobudzą krążenie w tkankach skóry. Dzięki temu będzie ona o wiele lepiej przygotowana na absorbowanie składników odżywczych, które zawarte są w kosmetykach. Pamiętajmy jednak, że peeling do ciała nie powinien być wykonywany codziennie. Z powodzeniem wystarczy oczyszczać skórę około 1 – 2 razy w tygodniu.

krem

Nawilżenie i regeneracja z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków

Pielęgnacja ciała bazuje na dedykowanych kosmetykach. Niemniej jednak powinny być one dobrane odpowiednio do typu skóry. Posiadaczki skóry suchej z tendencją o pękania na łokciach i kolanach,  powinny zwrócić się w stronę balsamów regenerujących i nawilżających, na bazie naturalnych składników. Z kolei panie ze skórą normalną mogą skorzystać głównie z balsamów odżywczych i witaminowych, które zadbają o utrzymanie odpowiedniego napięcia i właściwego kolorytu skóry. Pielęgnacja ciała z wykorzystaniem odpowiednich balsamów powinna być wręcz rutynową czynnością. Po każdej kąpieli lub prysznicy, powinniśmy wmasować w skórę odżywcze kremy i – co najważniejsze – poczekać do ich pełnego wchłonięcia! Tylko i wyłącznie wtedy składniki produktu przenikną do głębokich warstw skóry i rozpoczną swoje działanie.

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji ciała znajdziesz na stronie -> manada.pl <- Sprawdź!