Chyba nikt z nas nie wątpi w fakt, że mydło jest podstawowym elementem wyposażenia dosłownie każdej łazienki. To właśnie dzięki niemu możemy zadbać o swoją higienę osobistą. Co ciekawe jednak wybierając odpowiednie mydło, możemy też w subtelny i nieinwazyjny sposób zadbać o naszą skórę i jej kondycję.

Niektóre mydła w kostce zaskakują naprawdę świetnym składem i właściwościami. Tak więc jak dobrać idealne mydło w kostce?

Mydło w kostce dopasowane do skóry ze szczególnymi potrzebami

Nie da się ukryć, że to właśnie skóra jest największym organem naszego organizmu. Zwykle poświęcamy również niezwykle wiele czasu na jej odpowiednią pielęgnacje, skupiając się głównie na nawilżaniu. Niemniej jednak niektóre skóry mogą mieć szczególne potrzeby. Mowa tu przede wszystkim o skórze osób borykających się z łuszczycą, alergiami skórnymi, czy atopowym zapaleniem skóry. Wówczas dobór mydła w ich przypadku staje się niezwykle istotny. Poleca się mydła naturalne w kostce, a także mydła szare. Dlaczego?

Mydła te nie mają żadnych dodatkowych substancji, które nie będą dodatkowo wpływać na wysuszenie skóry, a także nie będą powodować dodatkowych reakcji alergicznych. Szare mydła i mydła naturalne delikatnie pielęgnują skórę o specjalnych potrzebach tak, by skutecznie ją oczyścić jednak dodatkowo jej nie podrażniać.

Co ciekawe mydła naturalne w kostce mogą dodatkowo pięknie pachnieć naturalnymi wyciągami z roślin. Warto pamiętać, że w przypadku skóry mocno przesuszonej, która zaczęła się łuszczyć świetnym rozwiązaniem będzie dodatkowo dodanie do kąpieli kilka kropel oleju nawilżającego czy oliwki dla dzieci, zanim przystąpimy do jej całkowitej i rzetelnej pielęgnacji.

Mydło w kostce do skóry normalne

Mydło w kostce z powodzeniem sprawdza się również podczas pielęgnacji skóry normalnej. Niemniej jednak takie mydła w kostce również muszą zostać odpowiednio dobrane. Tak więc jeśli nasza skóra ma tendencje do przesuszania się, wówczas warto wybrać następujące mydła:

  • mydła silnie nawilżające z olejkami z awokado lub olejkiem jojoba
  • mydła z delikatnym peelingiem- które pozwolą podczas codziennej pielęgnacji dodatkowo usunąć martwy naskórek i pozostawić skórę gładką i świeżą.

Mydła w kostce mogą wyróżniać się ciekawymi formami i zapachami. Warto jednak stawiać na te, które cechują się największymi właściwościami pielęgnacyjnymi, a także możliwie jak najbardziej naturalnym składem.

Wówczas codzienne rytuały dla skóry staną się prawdziwą przyjemnością, a sama skóra nam za to podziękuje.