Ślub i wesele należą do najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że wszystko musi być perfekcyjnie zaplanowane i „zapięte na ostatni guzik”. W wielu kwestiach pomogą Wam wyspecjalizowane firmy, które zajmą się na przykład strojeniem kościoła, przygotowaniem sali albo szykowaniem poczęstunku dla gości. Mimo wszystko wiele spraw musimy ogarnąć sami albo przy pomocy najbliższych krewnych zwykle rodziców.

Zawsze zaczyna się od ustalenia daty wydarzenia. jeśli chcemy to mieć w jakiejś wyjątkowo popularnej restauracji to trzeba pamiętać, że rezerwacje terminów są zwykle na wiele miesięcy (czasami lat) do przodu. Potem idzie się do urzędu albo parafii, załatwia formalności, podpisuje odpowiednie dokumenty, albo przynosi się te, które są wymagane.

Stroje, goście, przyjęcie

Kiedy już młoda para wie kiedy to będzie musi pomyśleć o szyciu sukni ślubnej, zakupie garnituru i wszystkich innych dodatków. Przygotowuje też listę gości, których chce zaprosić. Należy pamiętać, że zaproszenie nie może dotrzeć do nikogo „na ostatnią chwilę”. Kolejnym „problemem” już bliżej uroczystości jest wybór menu w karcie restauracji, zakup ciast, dekoracji alkoholu.

Jeśli na przyjęcie maja przybyć osoby z dalszych stron Polski albo z zagranicy trzeba też postarać się o noclegi dla nich – co najmniej dwa. Przecież nikt nie przybędzie na uroczystość prosto z podróży. powinien móc wypocząć i przygotować się do wydarzenia, a po zabawie też nie wypada nikogo wypuszczać w daleką drogę zwłaszcza jeśli będzie podawany alkohol. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest organizacja wesela w hotelu chociaż zwykle wiąże się to z większymi kosztami.

Niektórzy wybierają przyjęcie na wolnym powietrzu na przykład w ogrodzie, chociaż problemem może być w tym wypadku kiepska pogoda.