Panie powinny mieć przede wszystkim świadomość, że idealna nocna koszula powinna być połączeniem niebanalnego efektu wizualnego i funkcjonalności. Jak zatem kobieta powinna wybrać koszulę nocną, by nie tylko atrakcyjnie się prezentować, ale również czuć się komfortowo i swobodnie?

Rozmiar koszulki nocnej

Panie podejmując decyzję o wyborze koszuli nocnej powinny przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar. Zbyt duża będzie bowiem zwisać, co sprawi, że wizualny efekt będzie daleki od zamierzonego. Z kolei zbyt mała będzie nie tylko krępować ruchy, ale również obcierać ciało. Obecnie przedstawicielki płci pięknej nie powinny mieć żadnych problemów ze znalezieniem modeli przeznaczonych dla szczupłych, jak i bardziej zaokrąglonych sylwetek. Dostępne są już nawet produkty przeznaczone dla kobiet puszystych.

Materiał koszuli nocnej

Obecnie uważa się, że zdecydowanie najlepsze koszule nocne powinny być wykonane z naturalnych tkanin, do których koniecznie trzeba zaliczyć bawełnę. Koszula nocna bawełniana będzie nie tylko przepuszczała powietrze, ale również będzie niezwykle przyjemna w dotyku. Nie wywoła również podrażnień, dlatego polecana jest również paniom z alergiami.

Natomiast satynowe koszule nocne są nie tylko eleganckie, ale również wyrafinowane. W ten sposób przedstawicielki płci pięknej powinny czuć się nie tylko subtelnie, ale również pięknie. Satyna charakteryzuje się delikatnością i zwiewnością, dlatego doskonale zda egzamin, jako materiał na koszulę nocną.

Jak wybrać fason?

Warto mieć świadomość, że oprócz materiału i rozmiaru bardzo istotne znaczenie będzie miał także fason koszuli nocnej. To właśnie od niego będzie zależało czy dana koszula pomoże podkreślić atuty sylwetki czy zamaskować niechciane niedoskonałości. Kobieta powinna przed dokonaniem zakupu przyznać się przed sobą, czego dokładnie nie lubi w swoim ciele.