Kuferki na biżuterie to małe skrzyneczki, które mogą mieć sporo zastosowań. Nie można dać się zwieźć nazwie. Biżuteria jest tylko jedną z opcji. Co jeszcze można trzymać w kuferkach?

Pamiątki


Kuferki na biżuterię (zobacz takie) doskonale sprawdzą się w roli sejfu na drobne pamiątki. Zmieszczą się w nim muszelki z nad morza, kamyczki przywiezione z plaży, czy zasuszone kwiatki zebrane podczas spaceru z ukochanym. Można też włożyć tam kartki z życzeniami lub listy, które mają szczególnie duże znaczenie. Ważne jest jednak to, by nie miały one zbyt dużego rozmiaru. Kuferki zazwyczaj nie mają większej powierzchni niż zwykły, szkolny zeszyt. Miejsce w nich jest, więc ograniczone.

Biżuteria


To oczywiste zastosowanie. Do kuferka na biżuterię powinna trafiać właśnie ona. Nie jest jednak nigdzie powiedziane, że musi to być wyłącznie droga biżuteria. Do skrzyneczki można też włożyć tanie pierścionki i bransoletki, których nie chcemy zgubić. Pod tym względem najlepiej sprawdzi się kuferek na biżuterię z przegródkami. Każdy komplet może znajdować się w osobnej szufladce. Dzięki temu nic się nie pomiesza, a wyjęcie właściwych elementów zajmie tylko chwilkę.

Kolekcje


Do kuferków można też chować różnego rodzaju kolekcje. Ważne jednak, by eksponaty były małe. W takiej skrzyneczce można bez trudu ułożyć spinacze, przypinki, gumki do mazania, karty telefoniczne, czy nawet spinki do mankietów. Wszystko zależy od hobby.