Passe partout to kartonowa wkładka, którą umieszcza się pomiędzy obrazem a ramą. Jest ona bardzo często stosowana, bo jest praktyczna i estetyczna równocześnie. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie o to jak dobrać passe-partout do obrazu i ramy. Ważne jest też pytanie – po co je w ogóle dobierać?

Odseparowuje


Passe partout ma za zadanie oddzielanie szyby lub PCV od powierzchni grafiki. Dzięki tej tekturce obrazek nie jest zbyt mocno odizolowany od powietrza. W ręcz przeciwnie – możliwa jest jego cyrkulacja. W efekcie, obraz, haft czy zdjęcie umieszczone w ramie nie powinno być aż tak podatne na upływ czasu. Nie powinno też zbyt łatwo poddawać się działaniom pleśni i grzybów.

Passe partout daje efekt 3D


Karton na passe partout jest obcięty w taki sposób by na pierwszy rzut oka dawał on efekt trójwymiarowości. Chodzi o to, że tektura jest wycięta pod odpowiednim kątem. Ciekawostką jest wybór passe partout z kolorowym rdzeniem, czyli widocznym przekrojem papieru. Pogłębia on efekt 3D.

Wygląda estetycznie


Zastosowanie passe partout z Galerii Plakatu pozwala na to by uzyskać wyjątkowo estetyczny efekt. Taka oprawa jest zakończona w 100% i nie wymaga już żadnej ingerencji. Nie trzeba będzie zmieniać jej jeszcze przez długie lata. To rozwiązanie powinno zainteresować szczególnie osoby, które kochają perfekcjonizm. Z całą pewnością ucieszy je rozwiązanie, które można zastosować raz i do końca życia. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku obiektów o dużej wartości sentymentalnej lub wartości muzealnej.