Luksusowe mieszkanie to marzenie wielu osób. Ciężko jednak wprowadzić ekskluzywne rozwiązania, gdy budżet jest ograniczony. Nie powinno to jednak powstrzymać lokatorów przed zadbaniem o wygląd mieszkania. Jak można łatwo wprowadzić luksusowe elementy do wystroju własnego domu?

Dzieła sztuki


Na wszystkich gościach ogromne wrażenie zrobią gustowne dzieła sztuki. Powinny prezentować się doskonale. Warto, więc zadbać o ich odpowiednią ekspozycję. Nowoczesne obrazy na ścianę muszą mieć piękne i dopasowane ramy z dobrze przyciętym passe partout. Rzeźby powinny być oświetlone w taki sposób, by wydobyć ich kontury oraz podkreślić ich kształty. Wszystkie te szczegóły mają kluczowy wpływ na to jak postrzegane są dzieła sztuki lub ich tanie kopie.

Obrazy na płótnie do salonu


Najlepiej prezentujące się elementy ekskluzywnej aranżacji to obrazy na płótnie do salonu, hallu czy korytarza. Oczywiście, tematyka obrazu powinna być dopasowana do wystroju wnętrza. Przykładowo – jeśli pokój jest urządzony w stylu marynistycznym to nowoczesne obrazy na ścianę powinny przedstawiać morze, muszle, statki lub inne wzory związane z tą tematyką. Obrazy na płótnie nadają szyku całemu pomieszczeniu. Reprodukcje wydrukowane na płótnie to tania ozdoba ścienna, która wygląda na dużo droższą niż jest ona w rzeczywistości. Właśnie dlatego jest doskonałym pomysłem na niskobudżetowe, ale równocześnie eleganckie dopełnienie wnętrza. Co więcej, obrazy na płótnie pasują do każdego pokoju i każdego stylu. Przy okazji pozostawiają też sporą dowolność w doborze wzoru.