Styl skandynawski, często nazywany także styl skandynawskim designem wnętrz, jest charakterystyczny dla krajów skandynawskich, takich jak Szwecja, Norwegia, Dania i Finlandia. Jest to minimalistyczny, funkcjonalny i przyjazny styl, który ma na celu stworzenie harmonijnego i przytulnego wnętrza. Idealny dodatkiem do salonu, czy sypialni jest plakat skandynawski. Jak wybrać odpowiedni produkt? Jakie trendy panują w 2023 roku?

Czym charakteryzują się plakaty skandynawskie?

Skandynawia jest znana ze swojej pięknej natury, dlatego plakaty skandynawskie przedstawiające krajobrazy, góry, jeziora lub lasy są bardzo popularne. Często można spotkać takie motywy jak nordyckie lasy, fiordy czy zorze polarne. Dodatkowo  motywy zwierząt, takie jak sowy, jelenie, lisie ogony lub ptaki, są często używane w plakatach skandynawskich. Rośliny, takie jak drzewa, liście lub kwiaty, również mogą być wspaniałym dodatkiem w skandynawskim wnętrzu.

Jakie plakaty skandynawskie są modne w 2023 roku?

plakaty skandynawskie

W stylu skandynawskim 2023 można zaobserwować kilka charakterystycznych trendów. Chociaż skandynawski design jest znany z jasnych, stonowanych kolorów, w 2023 roku oglądając plakaty w stylu skandynawskim można zauważyć wykorzystanie kontrastujących barw. Często spotyka się zestawienia kolorystyczne, takie jak czarno-białe plakaty z dodatkiem jednego wyrazistego koloru. Pamiętaj jednak, że trendy w designie mogą się zmieniać, a gusta i preferencje ludzi są różne. Warto śledzić aktualne trendy w designie skandynawskim, oglądać prace nowych projektantów i sprawdzać skandynawskie marki i galerie, aby być na bieżąco z najnowszymi plakatami i wzorami.