Idealne hybrydy we własnym domu

Paznokcie hybrydowe wykonywane w domu są coraz popularniejsze. Za niewielkie pieniądze można kupić fajny zestaw startowy, który umożliwi taką stylizację w domu. Wszędzie jednak mówi się, że robienie paznokci hybrydowych jest przeznaczone dla profesjonalistów. Czy w takim razie można zrobić hybrydę w domu bez kursów i specjalizacji? Oczywiście, trzeba jednak poznać wszystkie zasady jej wykonywania.

Jak zrobić hybrydy, które będą trwałe i piękne?

Proces wykonania paznokci hybrydowych jest dość prosty i oczywisty. Najpierw należy płytkę paznokcia przygotować, następnie nanieść na nią bazę, minimum dwie warstwy lakieru oraz top. Wszystko utwardzić pod specjalną lampą. Aby hybryda była trwała trzeba jednak przestrzegać wielu ważnych zasad – w przeciwnym razie szybko odpadnie.

Najważniejsze zasady wykonywania paznokci hybrydowych

Skupmy się na tym, jak wygląda hybryda krok po kroku. Już na samym początku istnieje ryzyko popełnienia wielu błędów. Przygotowanie płytki to nie tylko nadanie paznokciom kształtu. Po pierwsze wał przy paznokciu musi być dokładnie usunięty, by później móc w odpowiedni sposób położyć lakier. Po drugie płytka paznokcia musi zostać idealnie zmatowiona. Uważać trzeba na to, by nie zrobić tego za mocno i nie uszkodzić płytki. Kolejną ważną zasadą jest niedotykanie niczego w trakcie wykonywanej stylizacji. Nie można nagle jej przerwać i wyjść do toalety, ponieważ na paznokciach szybko zbiorą się niepotrzebne mikrocząsteczki kurzu czy pyłów, przez co stylizacja nie będzie trwała. Często popełnianym błędem jest również nakładanie zbyt grubych warstw lakieru. W ten sposób lakier nie utwardza się dobrze, szczególnie na krawędziach, przez co szybko zaczyna schodzić. Ważną kwestią podczas wykonywania manicure jest też po prostu dokładność. Jeśli jesteśmy praworęczne to zrobienie idealnej hybrydy lewą ręką jest naprawdę trudne, więcej na blogu trena.pl. Oczywiście kluczem do sukcesu jest spora dawka cierpliwości oraz trening.

Comments are closed.