Mnóstwo pań nie korzysta z pomocy kosmetyczki przy regulacji brwi. Jest to zabieg, który spokojnie można szybko opanować we własnym domu. Wystarczy poznać kilka zasad, by krok po kroku usunąć zbędne włoski i w odpowiedni sposób nadać kształt brwiom, by idealnie dopełniały piękną twarz. Jak wyregulować brwi? Czy jest to trudne zadanie? Zdecydowanie nie.

Odpowiedni sprzęt to podstawa

Zazwyczaj wiele pań regulacje brwi pęsetą. Zdarzają się kobiety, które sięgają po wosk lub depilator ze specjalną końcówką, jednak, gdy chce się w miarę szybko i sprawnie „odświeżyć” twarz i okolice brwi – warto sięgnąć po pesetę, która zawsze jest pod ręką. Poręczna, z ostrą końcówką pęseta w miarę sprawnie poradzi sobie z tym przedsięwzięciem.

Odpowiedni kształt

Jak wyregulować brwi, by miały odpowiedni kształt? Z tym wiele kobiet ma duży problem. Albo powstają brwi za małe, albo za duże albo za krótkie. Mimo, iż obecnie trendy modowe nie narzucają paniom określonego kształtu, dobrze jest jednak wybrać je do swojej twarzy oraz do wielkości oka. Brwi muszą być widoczne, posiadać delikatny, zaokrąglony łuk oraz odpowiednie wyprofilowanie – to sprawia, że twarz jest bardziej charakterystyczna, a emocje na niej widoczne na pierwszy rzut oka.

Oczyszczanie twarzy

By włoski dobrze się wyrywały – trzeba odpowiednio przygotować zarówno same brwi, jak i całą twarz. Kosmetyczki często radzą paniom, by te najpierw dobrze oczyściły buzię z makijażu oraz z wszelkich zanieczyszczeń, które się na niej znajdują po całym dniu i dopiero wtedy przystąpiły do rzeczy. Umycie twarzy, osuszenie jej miękkim ręcznikiem oraz wyczesanie brwi odpowiednią szczoteczką, skutkować będzie tym, iż sprawniej pójdzie wyrywanie włosków, gdyż będzie widoczne, które włoski zdecydowanie nie pasują do określonego kształtu brwi. Usuwając brwi kolejno, warto także co jakiś czas kontrolować, czy powstaje dobry kształt.